Czym kierować się przy wyborze pierwszego gadżetu erotycznego?

Czasy, w których akcesoria erotyczne kojarzyły się wyłącznie z lateksem, kiczowatymi, kolorowymi piórkami i niezbyt eleganckim designem, na szczęście już dawno minęły. Obecnie gadżety do masturbacji to wielofunkcyjne narzędzia, zamknięte w niezwykle estetycznych opakowaniach. Na rynku mamy wiele rodzajów zabawek erotycznych, co sprawia, że zakupienie tej pierwszej – “wyjątkowej”, staje się ogromnym wyzwaniem.

Jedno jest pewne – pierwszy gadżet erotyczny to przeżycie – dosłownie i w przenośni 😉

Odkryj swoją seksualność 

Pierwszy gadżet erotyczny to nie powód do wstydu – przeciwnie, to narzędzie, które pomoże Ci lepiej poznać własne ciało, otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości i rozpocznie najpiękniejszy z możliwych romansów – ten z samą sobą. Na początku warto podkreślić, że nie istnieje coś takiego jak gadżet uniwersalny. To, co sprawdziło się u Twojej koleżanki, niekoniecznie będzie dopasowane do Twojej budowy i oczekiwań. Kupując pierwszą zabawkę, musisz zwrócić uwagę na wiele istotnych szczegółów. Ten najważniejszy to bezpieczeństwo. Nie wychodź z założenia, że pierwsza zabawka może być trochę tańsza, bo przecież, jeśli się nie sprawdzi, będziesz żałować wydanych pieniędzy. Tanie produkty najczęściej nie mają wymaganych testów i certyfikatów, ponieważ są wykonane z niskogatunkowych materiałów. Zastanów się, czy chcesz, aby produkt, który ma niezwykle bliski kontakt z Twoim ciałem, był potencjalnie niebezpieczny? Nie musisz odpowiadać. W takim razie postaw na gadżety, których jakość nie pozostawia złudzeń i zawsze kupuj je w sprawdzonych miejscach.

Ten pierwszy musi być… wyjątkowy

Z pierwszym gadżetem jest trochę jak z pierwszym razem – powinien być wyjątkowy i z pewnością zapamiętasz go na całe życie, wspominając go z sentymentem 🙂 Wobec tego decyzja o kupnie takiego produktu musi być podyktowana nie tylko jego wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Na co musisz się przygotować? Przede wszystkim na cudowne doznania, których do tej pory nie znałaś.

Twoja satysfakcja jest najważniejsza

Przygotowując się do zakupu pierwszej zabawki erotycznej, musisz wziąć pod uwagę trzy kwestie: swoje oczekiwania, ograniczenia i doświadczenia

Zacznijmy od końca, bo to właśnie doświadczenia znacznie zawężają nam grupy produktów. Gadżety erotyczne dzielą się na te do stymulacji zewnętrznej, wewnętrznej i podwójnej. Zupełnie inne akcesoria polecilibyśmy dziewicom, a zupełnie inne tym, które pierwszy raz mają już za sobą. Jeśli jesteś dziewicą, na początku postaw na zabawkę, która pozwoli Ci lepiej poznać swoją łechtaczkę. Jeśli współżyjesz, warto rozważyć produkt, który będzie stymulował jednocześnie Twój punkt G. 

A co z ograniczeniami? Z pewnością, myśląc o nich, do głowy przyszedł Ci budżet. To prawda, ale oprócz budżetu, musisz wziąć pod uwagę ewentualne dysfunkcje seksualne, które są przyczyną dyskomfortu i uniemożliwiają osiągnięcie pełnej satysfakcji. Co ważne, skutkiem ubocznym korzystania z niektórych stymulatorów (pod warunkiem, że używamy ich prawidłowo) jest działanie prozdrowotne. Jeśli jednak masz ograniczenia, o których wiesz, wybór odpowiedniego gadżetu erotycznego będzie znacznie bardziej indywidualną kwestią i w takim przypadku warto skonsultować się z obsługą sklepu, do czego zawsze zachęcamy. 

Jeśli chodzi o oczekiwania, tutaj lista jest najdłuższa 🙂 Każdy ze stymulatorów posiada konkretne funkcje, które mają spełniać nasze potrzeby. Jakie możemy zaliczyć do tych najważniejszych? Będą to przede wszystkim: 

 • struktura 
 • materiał
 • kształt
 • panel kontrolny, pozwalający na prostą, intuicyjną obsługę
 • wielkość
 • ciężkość
 • budowa
 • wodoodporność
 • ergonomiczność
 • głośność
 • wygląd
 • sposób ładowania

Idealny gadżet erotyczny powinien dobrze leżeć w dłoni, mieć rozbudowany i jednocześnie prosty w obsłudze panel kontrolny z możliwością wielostopniowej regulacji, która pozwoli Ci stopniowo budować podniecenie. Niezwykle ważny jest także materiał – powinien być bezpieczny, nieporowaty, przyjemny w dotyku i umożliwiający higieniczne korzystanie. Unikaj akcesoriów żelowych lub tych zrobionych z winylu/ PVC. Zwróć uwagę na precyzję wykonania, bo to ona najwięcej mówi o jakości produktu. Wszelkie łączenia muszą być dopracowane, krawędzie równe i niewyczuwalne. Jakiekolwiek ślady kleju to zdecydowanie czerwona flaga – takich gadżetów nie używamy. 

Jeśli zależy Ci na dyskrecji, ważna będzie także głośność Twojej zabawki. Stymulatory mają dwa rodzaje wibrowania: typu buzzy (bardziej delikatne) i rumbly (mniej subtelne). 

No i na koniec wygląd. Bo nie oszukujmy się, on też ma znaczenie. Tutaj sprawa jest znacznie bardziej prosta – producenci zadbali również o to 🙂 Współczesne gadżety erotyczne charakteryzują się nie tylko niezawodnym działaniem, ale także oryginalnym, eleganckim wyglądem, przez co na pierwszy rzut oka często ciężko domyślić się, czym właściwie jest dany produkt. Do wyboru masz różne kształty i wielkości oraz pełny przekrój kolorów: od bieli, zgaszonego różu, przez neonowy niebieski, aż po klasyczną czerń. Wszystko zależy od Twojego gustu i preferencji.

Najlepszy prezent, jaki możesz zrobić sama sobie. 

Nie ma bardziej trafionych prezentów niż te od siebie dla siebie 😉 A jeśli Twoje zakupy będą przemyślane, możesz mieć pewność, że Twój pierwszy gadżet erotyczny będzie strzałem w 10.! Jak zacząć? Otwarcie, bez wstydu, pamiętając o bezpieczeństwie oraz o tym, że to Twoja satysfakcja jest priorytetem. Pierwsze chwile z nową zabawką mogą być różne – w końcu dopiero się poznajecie 😉 Dawkuj emocje i naucz się ją obsługiwać. Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym razem nie osiągniesz szczytu przyjemności – to wcale nie znaczy, że gadżet nie jest do ciebie dopasowany, po prostu potrzebujecie więcej czasu. Pamiętaj, że większość zabawek możesz używać zarówno solo, jak i w duecie. My rekomendujemy jednak, aby ten “pierwszy raz” był chwilą jedynie dla Ciebie 🙂 

A jakie konkretnie gadżety polecamy dla tych z Was, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stymulatorami? 🙂 Zestawienie produktów, w którym każda z Was z pewnością znajdzie coś dla siebie, znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.